o restaurantu

V pavilonu z roku 1969, který navrhl známý místní architekt Miroslav Masák, se zabydlela na podzim roku 2005 restaurace. Kromě skvostného výhledu ji zdobí kresby na stěnách a útulné zařízení.

 

Když máte v pavilonu, kde se ještě nedávno prodávaly koberce, zařídit restauraci, potřebujete nápaditého návrháře. Student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Mirek Vavřina dostal zadání vytvořit prostor útulný, přirozený, ale zároveň ne přehnaně designový.

 

Tunelem mezi větve

Autorovi se podařilo vnést mezi studenou ocelovou konstrukci a původní dřevěnou podlahu čisté organické tvary. Jeden rozlehlý prostor, obklopený třemi zcela prosklenými stěnami, rozdělil na dvě části vchodem v podobě tunelu, jehož tvar přizpůsobil myšlence přirozenosti. Druhý výrazný prvek vytvořil z jednoduchého barového pultu. Plochu rozdělil na jednotlivé boxy nepravidelnými nízkými příčkami, které symbolizují větve stromů. Návštěvníci tak mají u stolků soukromí, ale zároveň přehlédnou celou restauraci, každý záměrně úplně jinak. "Dveře" do kuchyně a k toaletám vytvořil z napevno usazených panelů s otvory. Barevné pojetí bylo jasné. Už proto, že si základní barvy na nic nehrají, zvítězila bílá a černá. Nanukovou kombinaci doplňuje hnědá a několik dalších výraznějších tónů.

 

Proměňte se v živočicha

V druhé polovině roku 2009 změnil výtvarnou podobu restaurace svou malbou jeden z našich nejvýznamnějších výtvarníků současnosti Jiří David. Nahradil tak malbu mladého výtvarníka Jakuba Matušky ztvárňující proměnu zvířete v člověka.

Černobílá figurální malba Jiřího Davida , doplněna symboly charakterizující výtvarníkovu uměleckou cestu, vnáší zcela nový umělecký rozměr živočišstva do celého interiéru restaurace.

 

Splnila se tak myšlenka, aby vzniklo něco mezi kavárnou a restaurací. O program navíc se stará výhled na okolní sto let staré budovy. Díky velké zahradě sice kolemjdoucí návštěvníky restaurace vidí, ale už jim nenahlédnou do talíře. A proč ZOO 1320? Hodilo se k tématu živočich, navíc pár stovek metrů odtud najdete vchod do pravé zoologické zahrady. Číslo popisné pak zní jako tajuplný kód.

 

Otevírací doba

Po - So: 11.00 - 23.00
Ne: 11.00 - 20.00

fotogalerie

zobrazit vše

 

Denní menu

Pondělí 23.7.2018

Hovězí vývar s masem, kořenovou… 
Rolovaná vepřová plec s medvědím… 
Kuřecí steak na dušené zelenině s… 
Ledový salát s kuřecím masem,… 
Špecle s restovanou hlívou,… 

Úterý 24.7.2018

Frankfurtská polévka s párkem (1, … 
Sekané přírodní medailonky s… 
Smažená kuřecí kapsa se sýrem,… 
Zeleninové lečo s klobásou a… 
Penne All Arabbiatta se strouhaným… 

celý týden

fb
menicka.cz